REKLAMA
Znaleziono 9274 wyników
PKP Intercity inwestuje w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity inwestuje w Krakowie
Kolejna nowa inwestycja PKP Intercity w stolicy Małopolski. Spółka zawarła umowę z Hochtief Polska S.A. na przebudowę obiektów utrzymania taboru wraz z modernizacją infrastruktury na terenie bocznicy kolejowej Kraków Prokocim. Prace budowlane obejmą m.in. kompleksową przebudowę dachów dwóch hal oraz prace w ich wnętrzach wraz z modernizacją warsztatów, magazynów, szatni i pomieszczeń socjalnych dla pracowników.
Rozpoczyna się modernizacja Hali Gwardii – jest umowa w formule PPP [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczyna się modernizacja Hali Gwardii – jest umowa w formule PPP [WIZUALIZACJE]
Legendarny budynek Hali Gwardii będzie zrewitalizowany. Miasto st. Warszawa podpisało umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym z firmą CBR Events na modernizację zabytkowego obiektu. Cała inwestycja ma się zakończyć w 2029 roku. To kolejny ważny punkt w realizacji Nowego Centrum Warszawy.
Co dalej z gigantyczną inwestycją w Łodzi - budową kolejowego tunelu średnicowego? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z gigantyczną inwestycją w Łodzi - budową kolejowego tunelu średnicowego? [FILMY]
Gigainwestycja kolejowa w Łodzi – tunel średnicowy łączący stacje Fabryczna, Kaliska i Żabieniec – od ponad roku stoi w miejscu. Powodem jest częściowe zawalenie kamienicy nad maszyną TBM „Katarzyna” i kolejne osunięcia gruntu. PKP PLK zapowiada negocjacje z mieszkańcami kamienicy przy al. 1 Maja 21. Bez ich zgody maszyna nie ruszy, a koszty inwestycji rosną z miesiąca na miesiąc.
Biurowiec VIBE w Warszawie w pełni skomercjalizowanyartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec VIBE w Warszawie w pełni skomercjalizowany
VIBE, najnowszy projekt Ghelamco w biznesowym centrum Warszawy, sukcesywnie zapełniają wprowadzający się do niego najemcy. Biurowiec został oddany do użytku i jest już w pełni wynajęty. Wśród firm, które zaczęły w nim pracować jest m.in. Reckitt, międzynarodowy potentat zajmujący się produkcją i promocją dóbr konsumpcyjnych.
Francuska sieć B&B HOTELS otwiera drugi hotel w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Francuska sieć B&B HOTELS otwiera drugi hotel w Warszawie
Francuska sieć hotelarska B&B HOTELS otworzy drugi hotel w Warszawie. Nie wybuduje jednak nowego obiektu tylko wynajmie już istniejący budynek. Firma podpisała 20-letnią umowę najmu obiektu przy ul. Kosmatki 8 na granicy Pragi Północ i Wawra, w którym dotychczas działał V Hotel ze 100 pokojami. Nowy obiekt będzie funkcjonował pod nazwą B&B HOTEL Warsaw East.
PKP Intercity posiada już 7 symulatorów do szkoleń maszynistówartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity posiada już 7 symulatorów do szkoleń maszynistów
PKP Intercity posiada już 7 symulatorów do szkoleń maszynistów. W ostatnim czasie nowe urządzenia pojawiły się w czterech lokalizacjach: w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu. Za dostarczenie nowych symulatorów odpowiada polski producent Sim Factor. Wartość kontraktu to ponad 2,1 mln zł brutto.
W Gliwicach powstaje autonomiczny (bez kierowcy) pojazd pasażerski [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach powstaje autonomiczny (bez kierowcy) pojazd pasażerski [FILM + WIZUALIZACJE]
Na świecie od kilku lat powstają nowe pojazdy autonomiczne (bez kierowcy). W Polsce jednym z pierwszych takich przedsięwzięć jest autonomiczny bus, który powstaje w firmie Blees, w Gliwicach.
Uponor przeniesie produkcję z Niemiec do Świebodzic na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Uponor przeniesie produkcję z Niemiec do Świebodzic na Dolnym Śląsku
Firma Uponor Building Solutions Europe, ekspert w dziedzinie dostarczania bezpiecznej wody pitnej oraz energooszczędnych systemów ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego przeniesie produkcję z Niemiec do Polski. Firma poinformowała, że podjęła decyzję o zamknięciu zakładu montażowego w Ehingen w Niemczech i przeniesieniu produkcji do swojego polskiego zakładu w Świebodzicach, w województwie dolnośląskim. Zamknięcie potrwa do końca marca 2023 r. i obejmie 30 pracowników.
Rusza połączenie kolejowe z lotniskiem Katowice w Pyrzowicachartykuł
Pokaż artykuł
Rusza połączenie kolejowe z lotniskiem Katowice w Pyrzowicach
Koleje Śląskie będą wozić pasażerów do lotniska Katowice w Pyrzowicach. Pierwszy pociąg wyruszy już 10 grudnia 2023 roku.
Najdroższa działka w Nowym Centrum Łodzi sprzedana przez Ghelamco. Co tu powstanie? [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Najdroższa działka w Nowym Centrum Łodzi sprzedana przez Ghelamco. Co tu powstanie? [ZDJĘCIA]
Firma Ghelamco sprzedała należącą do niej działkę w sercu Nowego Centrum Łodzi – pomiędzy kompleksem EC1, dworcem Łódź Fabryczna oraz biurowcami Bramy Miasta. Za cenę transakcyjną 90 mln zł teren ten oraz pozostałe prawa powiązane z nieruchomością (w tym wydane pozwolenia na budowę) kupiła Grupa Archicom.
Aldi planuje budowę nowego sklepu w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Aldi planuje budowę nowego sklepu w Katowicach
Aldi Sp. z o.o., polski oddział niemieckiej sieci sklepów Aldi planuje budowę kolejnego obiektu w Katowicach. Inwestycja zostanie zrealizowana przy ulicy Francuskiej, w południowej części miasta. Budowę sklepu poprzedzą wyburzenia aktualnie istniejących obiektów, znajdujących się na terenie, na którym powstanie nowy sklep.
Kongsberg Automotive otworzył fabrykę w Brześciu Kujawskimartykuł
Pokaż artykuł
Kongsberg Automotive otworzył fabrykę w Brześciu Kujawskim
29 marca Kongsberg Automotive (KA) oficjalnie otworzył swoją fabrykę w Brześciu Kujawskim. Działalność nowego kompleksu wzmocni pozycję rynkową i obecność KA zarówno w sektorze pojazdów osobowych i komercyjnych.
Światowy gigant przenosi produkcję do Łodzi. Powstaną nowe miejsca pracy!artykuł
Pokaż artykuł
Światowy gigant przenosi produkcję do Łodzi. Powstaną nowe miejsca pracy!
Firma Hydro Extrusions, należąca do norweskiego, światowego koncernu Norsk Hydro przenosi do Polski, produkcję z Wielkiej Brytanii. W swojej największej fabryce w Polsce, zlokalizowanej w Łodzi zatrudni w najbliższym czasie około 150 osób, na wszystkich poziomach stanowisk.
Duża fińska firma powiększyła swoją fabrykę we Wrocławiu. Niemal podwoi zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Duża fińska firma powiększyła swoją fabrykę we Wrocławiu. Niemal podwoi zatrudnienie
Kolejna zagraniczna firma działająca w stolicy Dolnego Śląska zdecydowała się na nową inwestycję i rozbudowę. Walki, firma zależna fińskiej Walki Group Oy, rozbudowała swoją wrocławską fabrykę, znajdującą się w wschodniej części miasta, przy ul. Kiełczowskiej 74, na terenie parku magazynowo-przemysłowego Logicor Wrocław II.
Deweloperskie ambicje Lidla w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Deweloperskie ambicje Lidla w Polsce
Niemiecka sieć Lidl, znana z dyskontów spożywczych, rozważa wejście na rynek deweloperski w Polsce. Jednym z przykładowych projektów jest plan budowy bloku mieszkalnego na Bielanach w Warszawie. Projekt ten nie jest jednak obecnie realizowany, a Lidl obecnie skupia się na rozwijaniu swojej sieci sklepów.
W województwie śląskim powstanie kolejny nowy park handlowyartykuł
Pokaż artykuł
W województwie śląskim powstanie kolejny nowy park handlowy
W województwie śląskim powstanie kolejny nowy park handlowy. Tym razem w liczących ponad 71 tysięcy mieszkańców Mysłowicach. Swoją inwestycję w tym mieście planuje zrealizować firma Kram Investment SA. W Mysłowicach powstanie kolejny park handlowy pod marką KPark. Ma mieć ponad 22 tys. metrów kwadratowych GLA.
 Trwa budowa układu drogowego w obszarze Portu Północnego w Gdańsku [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa układu drogowego w obszarze Portu Północnego w Gdańsku [ZDJĘCIA]
Budowa układu drogowego w obszarze Portu Północnego.
Polska firma Eko-Color wybuduje zakład produkcyjny w woj. pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Eko-Color wybuduje zakład produkcyjny w woj. pomorskim
Kolejna polska firma inwestuje w województwie pomorskim, w północnej części Polski. Tym razem jest czołowy producent farb proszkowych w naszym kraju, firma Eko-Color. Spółka zdecydowała się na budowę nowego zakładu produkcyjnego w strefie przemysłowej w Udorpiu pod Bytowem. Będzie to jedna z największych i najnowocześniejszych fabryk produkujących farby proszkowe w Polsce.
Czeska grupa inwestycyjna zakupiła duży biurowiec w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Czeska grupa inwestycyjna zakupiła duży biurowiec w Warszawie
Rok 2024 obfituje w dużą ilość transakcji na rynku nieruchomości inwestycyjnych w Polsce, przede wszystkim w Warszawie. Kolejny duży biurowiec zmienił właściciela. Tym razem na Mokotowie.
Kraków: „Park Wiernych Przyjaciół” z wkomponowanym w zieleń grzebowiskiem powstanie w Nowej Hucie [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Kraków: „Park Wiernych Przyjaciół” z wkomponowanym w zieleń grzebowiskiem powstanie w Nowej Hucie [FILM+WIZUALIZACJE]
Na terenie, którym zarządza spółka Kraków Nowa Huta Przyszłości, planowana jest budowa kompleksu usług dla właścicieli zwierząt towarzyszących pod nazwą „Park Wiernych Przyjaciół” z grzebowiskiem. Będzie to przestrzeń o charakterze parku zadumy i kontemplacji, miejsce pamięci harmonijnie współistniejące z naturą. Lokalizacja inwestycji obejmuje zadrzewiony teren dawnej zieleni izolacyjnej Huty im. Sendzimira.
REKLAMA